Отосклероз та його наслідки
Отосклероз – це захворювання що вражає тканини кісткового лабіринту вуха та призводить до зниження слуху. Отосклероз є досить розповсюдженим захворюванням, яке може деколи виникати в період статевого дозрівання, переважно в жіночої статі. Хвороба проявляється у вигляді прогресуючого зниження слуху що супроводжується шумом у вухах у низькочастотному діапазоні.
При цьому поступово порушується слух, причому на початковій стадії захворювання може мати односторонній характер, в подальшому слух знижується і на другому вусі. В значній частині випадків спостерігається покращення слуху у галасливому середовищі – на вулиці, у транспорті. Звичайно процес розвивається поступово, та може тимчасово призупинятись. Іноді, захворювання під впливом несприятливих факторів може швидко розвиватись.
Швидкоплинна форма може спостерігатись у підлітковому віці та під час вагітності, а також при спадковому характері хвороби. Тривале порушення слуху призводить до туговухості та остаточної глухоти. Консервативні методи лікування в цьому випадку до нормальних результатів не призводять. Єдиним способом лікування є хірургічне втручання. При відновленні рухливості стремені шляхом його розхитування, досягається тимчасовий ефект.
Існує три оперативних методи: розхитування стремені через шийку (непрямий метод), безпосередній вплив на край основи (прямий метод), створення штучного отвору в основі стремені. Як правило, ці операції застосовують послідовно, використовуючи кожен наступний метод якщо попередній виявився неефективним.
Широке застосування отримала стапедопластика – трасплантація уражених частин стремені або протезування сталевими або синтетичними матеріалами. Більш як у 80% хворих, після хірургічного втручання зберігається гострота слуху, що дозволяє жити нормальним життям.
Застереженням до операції може бути запалення зовнішнього слухового проходу, гострі запальні захворювання дихальних шляхів, запальні зосередження хронічної інфекції (фурункулез, карієс).
В разі відмовлення від хірургічного втручання, пацієнтам пропонують слухопротезування слуховим апаратом. Підбирати слуховий апарат необхідно в спеціалізованих центрах корекції слуху.
Бережіть своє здоров’я та вчасно звертайтесь до спеціалістів.
З повагою, Львівський центр корекції слуху «Pro Слух»