Сірчані пробки та туговухість
Сірчана пробка виникає внаслідок накопичення вушної сірки у зовнішньому слуховому проході при підвищенному виділенні сірки сірчаними залозами, що розташовані в ньому. Як правило, сірчана пробка не є показником неохайності, процесу її утворення та затримки сприяють різні фактори: це і підвищена в’язкість вушної сірки, і вузький хвилястий зовнішній слуховий прохід, а також подразнення стінок зовнішнього слухового проходу, та потрапляння в слуховий прохід сторонніх речовин борошно подібної консистенції (борошно, порох, цемент та ін.). Спочатку сірчана пробка м’яка та пластична, але з часом стає щільною та твердою (кам’янистою), може бути як світло-жовтого так і темно-коричневого кольору.
Поки сірчана пробка не закриває слуховий прохід повністю, ніяких порушень слуху не виникає, але як тільки вона перекриває слуховий прохід, виникає відчуття закладеності вуха, зниження слуху (туговухість), а також резонанс власного голосу у закладеному вусі (аутофонія). Ці порушення можуть виникати несподіванно, наприклад при потраплянні у слуховий прохід води під час купання чи миття голови, що в свою чергу сприяє набуханню сірчаної пробки, а також від маніпуляцій у вусі гострими предметами, що не призначені для цього.
Сірчана пробка може також спровокувати і інші порушення в результаті тиску на стінки слухового проходу та барабанну перетинку. Може з’явитись кашель, шуми у вусі, головокружіння. Якщо у Вас з’явились вище перераховані порушення, потрібно звернутись до лікаря. У деяких випадках лікар призначає попередні процедури для пом’якшення пробки, при цьому, її набухання на невеличкий час може підсилити туговухість, це не повинно хвилювати пацієнта. Категорично забороняється самостійно видаляти сірчані пробки та вушну сірку гострими предметами (шпильки, сірники та ін.) так як ці спроби можуть призвести до пошкодження барабанної перетинки та стінок зовнішнього слухового проходу.
Бережіть своє здоров’я та вчасно звертайтесь до спеціалістів.
З повагою, Львівський центр корекції слуху «Pro Слух»