Степені зниження слуху та коли вже потрібен слуховий апарат.

Степені зниження слуху та коли вже потрібен слуховий апарат.

У процесі повсякденної роботи досить часто стикаєшься з питанням, при якій втраті слуху вже потрібен слуховий апарат? Для того щоб відповісти на це питання, давайте розглянемо які є степені втрати слуху, для більшої наочності будемо використовувати діаграму розташування звуків на частотній шкалі та їх гучність.

Аудіограма

Існує чотири степені втрати слуху:

– I степінь втрати слуху (легка втрата слуху)

Спостерігається зниження слуху, людина чує звуки гучніші за 26 – 40 Дб. Шепітну мову людина чує з відстані 4-1.5 м, звичайну розмовну мову з 5 м та більше. Виникає порушення сприйняття тихої та шепітної мови, або мови у галасливому (шумному) оточенні.

– II степінь втрати слуху (помірна легка втрата слуху)

Має місце зниження слуху від 41 до 55 Дб. При цьому зниженні слуху, людина сприймає шепітну мову з відстані 1,5 -0,5 м, а розмовну мову з 3 – 5 м. Виникає порушення сприйняття та розуміння спокійної мови близько від джерела звуку, або звичайної мови в тихому оточенні, особливо за наявності фонових шумів. Ускладнене розуміння мови у повсякденному житті.

– III степінь втрати слуху (важка втрата слуху)

Присутне зниження слуху від 56 до 70 дб. Шепітну мову людина не чує, розмовну з відстані 1 – 3 м. Людина має можливість чути лише гучні звуки (стук в двері, сигнал автомобіля), відчуває труднощі при колективному спілкуванні та при розмові по телефону. Співрозмовник має говорити гучно та з близької відстані.

– IV степінь втрати слуху (глибока втрата слуху)

При глибокій втраті слуху людина чує звуки гучніші за 71 – 90 Дб. Людина з важкістю сприймає навіть гучну мову. Гучна мова сприймається з відстані до 1м, або крик біля вушної раковини. Розмова по телефону та спілкування без слухового апарата не можливі.

Глухота

Зниження слуху більш як на 91 Дб. При такій втраті слуху людина не чує навіть крик біля вушної раковини, людина чує лише звуки гучніші за 91 Дб. За такої втрати слуху, людина відчуває труднощі навіть у сприйнятті мови підсиленої навушниками.

Отже повернемось до нашого питання, при якій втраті слуху потрібен слуховий апарат. Слуховий апарат рекомендовано при втраті слуху більше 40 Дб у мовному діапазоні. Бо якщо має місце втрата слуху, то це свідчить про недочування певної групи звуків (букв), з часом це може привести до дефектів мовлення, а у дитячому або підлітковому віці до неповноцінного розвитку.

Важливим фактором є своєчасне звернення до фахіця, бо як показує практика, між першим усвідомленням недочування та візитом до фіхівця, проходить до 7 років часу.
У Львівському цетрі кореції слуху “ProСлух” Ви можете отримати повну інформацію стосовно необхіного слухопротезування або рекомендованого лікування у ЛОР лікаря.

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×