Цікаві факти про слух

Цікаві факти про слух

Чоловіки гірше чують?

Чоловіки частіше ніж жінки стикаються з проблемою втрати слуху через те, що частіше мають “шумні” професії, а це частіше призводить до втрат слуху.

Гучна музика шкідлива?

Сама музика не шкідлива для слуху, проблеми починаються коли йдеться про гучну музику. Гучна музика, в клубах, дискотеках, у салоні авто та у ваших навушниках здатна призвести до зниження слуху. А використання навушників збільшує кількість бактерій у вусі майже в 700 разів.

Вуха є самоочисним органом.

Пори в вушному проході виробляють вушну сірку, а дрібні волоски, звані віями, виштовхують її з вух. Так вуха самоочищуються. При неправильному чищенні вух та використанні навушників, можна порушити цей процес самоочищення.

Шкідливі децибели.

Найменший звук, який ви може почути становить 0 децибел. Рівень гучності реактивного двигуна складає 120 децибел, а пострілу з рушниці 140 децибел. Якщо протягом 8-ми годин на вас впливає 90 децибел і більше, це може пошкодити ваш слух. Все, що перевищує 140 децибел, викликає його негайне пошкодження.

Втрата слуху як явище.

Близько трьох з п’яти людей у віці від 60 років і вище в тій чи іншій мірі стикаються з проблемою втрати слуху. А 40 відсоткам з цих людей потрібен слуховий апарат. Дуже важливе своєчасне звернення до спеціаліста з слухопротезування.

Звук моря у мушлі.

Звук бурхливого моря, який ми чуємо, коли прикладаємо морську мушлю до вуха – це не море, а звук крові, що біжить по венах у вусі.

Діти, вода та вушні інфекції.

Вода, яка виявилася у вусі може призвести до втрати слуху. Це найчастіше трапляється у дітей, і може викликати хворобливу вушну інфекцію. Її легко вилікувати, але не можна ігнорувати.

Слух та рівновага.

Ваші вуха відіграють важливу роль у тому, щоб тримати вас у рівновазі. Поруч з равликом вуха розташовані три послідовних канала, які працюють як гіроскоп, щоб тримати нас в рівновазі, та дають інформацію про те, де ви знаходитесь в просторі. Так при вушній інфекції, деякі люди відчувають труднощі з рівновагою.

Слух та діти.

У дітей більш чутливий слух. При народженні, людське вухо здатне чути найнижчий звук в 20 герц (що нижче, ніж найнижчий звук у фортепіано) і найвищий в 20 000 герц.

Власний голос.

Свій голос у записі здається нам зовсім іншим, ніж у той час, коли ми говоримо. Справа в тому, що у вушний равлик – є частиною внутрішнього вуха, що відповідає за звукове сприйняття. Звук може потрапляти двома шляхами. Зовнішній шлях – через слуховий канал, барабанну перетинку і середнє вухо, а внутрішній – безпосередньо через тканини голови, які підсилюють низькі частоти голосу. Таким чином, в момент розмови ми сприймаємо свій голос як комбінацію зовнішнього і внутрішнього звуку, а під час прослуховування запису задіяний тільки зовнішній канал. До речі, в окремих випадках через вади внутрішнього вуха його чутливість настільки підвищена, що людина постійно чує звук свого дихання і навіть звук обертання очних яблук.

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×