Туговухість

Туговухість

Характерною рисою туговухості є зниження слуху, яке в свою чергу призводить до ускладнень сприйняття мови та її розбірливості. Досить часто перші прояви туговухості стають помітні ще у дитинстві, але при цьому слід зауважити, що вроджений характер вона має у випадках один на тисячу. Причиною появи порушення слуху у дітей в більшості випадків пов’язано з запаленнями та захворюванням середнього вуха, до них відносять отит та його гостру і хронічну форму. Крім цієї причини вродженого порушення слуху можуть стати рубці в області барабанної перетинки. Зниження слухового сприйняття у дітей може бути викликано і інфекційними захворюваннями, такими як грип з ускладненнями або кір, саме вони здатні призвести до патологічних змін у внутрішньому вусі, або пошкодити слуховий нерв. У дорослому віці причина туговухості може мати виробничий характер (високий рівень шумів та вібрацій на робочому місці) або ж в наслідок уражень отрутами (виробничими або побутовими). Серед захворювань що призводять до проблем зі слухом у дорослих, виділяють атеросклероз, оскільки данна хвороба призводить до порушення кровопостачання внутрішнього вуха. Також причиною зниження слуху можуть стати вікові зміни слухових нервів та внутрішнього вуха.

Спеціалісти розрізнять три степені туговухості:

Туговухість 1 ступені.

При даній степені туговухості людина здатна сприймати розмовну мову на відстані не більше 6 метрів від себе, шепітну мову при такій туговухості людина здатна розібрати на відстані від 1 до 3 метрів. У випадку, коли при розмові присутні сторонні звуки, сприйняття мови значно погіршується.

Туговухість 2 ступені.

В даному випадку людина здатна до адекватного сприйняття мови якщо співрозмовник знаходиться не далі 4 метрів. Шепітна мова сприймається не відстані до 1 метра. При цьому у нормальному звуковому оточенні можуть бути проблеми сприйняття мови, в результаті чого необхідно повторювати деякі слова, або навіть кілька фраз або речень, це є ще одна відмінна риса 2 степені туговухості.

Туговухість 3 ступені.

Ця степінь вважається найбільш важкою, оскільки навіть при мінімальній віддалі між співрозмовниками людині дуже важко розрізнити шепітну мову, а звичайна розмовна мова нормально сприймається на відстані не більше 2 метрів.

В більшості випадків виходом для 2 та 3 степені туговухості може бути слуховий апарат, який дозволить Вам добре чути та забезпечить вільне та комфортне спілкування з іншими людьми

 

Бережіть своє здоров’я та вчасно звертайтесь до спеціалістів.

З повагою, Львівський центр корекції слуху «Pro Слух»

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×