У яку погоду можна ходити без головного убору?

У яку погоду можна ходити без головного убору?

Шкіра голови дорослої людини складає 10% від всієї поверхні тіла, тому тепло з організму в значній мірі йде через голову. У холодну пору року дуже багато людей ходять без головного убору, а це дуже небезпечно і може стати причиною різних простудних захворювань. Не тільки холод, але і перегрів може призвести до спазмів судин головного мозку. Як наслідок – порушення термодинаміки і центрального регулювання всіх органів, а в результаті – болі в печінці, шлунку, серці.

У яку погоду можна ходити без головного убору?
Це залежить від індивідуальних особливостей людини, від її відчуття, від її часу перебування на вулиці, від вітру і вологості повітря. Є люди, які надягають шапку при найменшому похолоданні, тому що без неї вони відчувають себе некомфортно і можуть застудитися. Але є й ті, хто переносить холод легко.
Однак з точки зору медицини найнижча температура, при якій можна ходити без шапки, – це мінус 5 º С, притому в суху безвітряну погоду. Якщо йде сніг, дощ або дме вітер, шапку треба надягати і при плюсовій температурі.
Чим небезпечне переохолодження голови?
В першу чергу треба звернути увагу на те, що переохолодження викликає загальне зниження імунітету, внаслідок чого в організмі починають активно розмножуватися хвороботворні мікроби. У підсумку підвищується ризик загострення всіх хронічних захворювань і розвитку гострих запальних процесів – наприклад, активізується герпетична інфекція. А якщо людина страждає хронічними захворюваннями носоглотки, інфекція може проникнути в кров і звідти, подолавши захисні бар’єри – в центральну нервову систему. При загальному зниженні опірності організму підвищується також ризик отримати небезпечне для життя запалення мозкової оболонки – менінгіт (всупереч існуючим думкам, не пов’язане безпосередньо з переохолодженням, але розповсюджується переважно інфекційним шляхом). Чутливі до переохолодження і окремі органи тіла людини.
Вуха
Найбільш чутливі до холоду вуха. Саме вони першими відморожуються і болять. Густе довге волосся для них – недостатній захист. Крім того, навіть пишна шевелюра не може стримати крижаний вітер, від якого у вухах відчувається гострий біль. Буває, що коли людина входить в теплу будівлю з замерзлою головою, їй стає дуже боляче – позначається контраст температур. Працювати або вчитися в такому стані вкрай важко. Ті, хто після лазні або басейну поспішають на вулицю, не висушивши добре голову і вуха і не одягнувши шапку, теж сильно ризикують. Випаровування вологи на холоді забирає з шкіри додаткове тепло – як результат, може розвинутися отит або фурункул в зовнішньому слуховому проході. Через переохолодження та спазму мозкових судин порушується живлення слухового нерва, від чого з’являється шум у вухах і слух різко знижується. Якщо полінуватися піти до отоларинголога і не почати лікування в першу ж добу після появи симптомів, розвивається стійка сенсоневральна приглухуватість. Слуховий нерв не терпить порушення кровопостачання, через це вмирають волоскові клітини у внутрішньому вусі – равлику, а відновлювати їх лікарі поки що не вміють.

Бережіть своє здоров’я, та вчасно звертайтесь до спеціалістів!

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×