Важливе про слухові апарати

Важливе про слухові апарати

 

Досить часто у повсякденній роботі чуєш багато запитань від клієнтів, їх бачення проблеми недочування, та як вони собі уявляють її вирішення. Хотілося б ще раз відповісти на деякі ключові питання з якими стикаються люди, що погано чують.

Отже:

– Чи шкідливі слухові апарати?

Правильно підібраний та якісно налаштований слуховий апарат не тільки ніколи не пошкодить слух, але й допоможе добре чути та зберегти розбірливість мови! Слухові апарати проходять спеціальну перевірку Міністерством охорони здоровья, після якої видається свідоцтво про державну реєстрацію! Дуже часто підсилювачі звуку, які не мають відповідного свідоцтва та перевірки від Міністерства охорони здоровья, намагаються видати за слухові апарати, будьте пильні та не дайте себе ошукати!

– Чи можу я сам вибрати собі слуховий апарат? 

Хочу наголосити, що слуховий апарат підбирається фахівцем, що має відповідні знання на основі якісно зробленої аудіограми, яка в свою чергу робиться на спеціальному обладнанні, та у спеціалізованному приміщенні! Наступним кроком є налаштування слухового апарату згідно аудіограми.

Купівля слухового апарату в інтернеті – це купивля “кота у мішку”! Ви не можете бути впевнені в тому, що цей апарат Вам підійде та ще, як показує практика, Ви не знаєте як він звучить!!! Та чи сподобається Вам його звучання! Зокрема, у Львівському центрі корекції слуху “ProСлух” Вам підберуть декілька слухових апаратів під Вашу втрату слуху від різних виробників та перш ніж робити свій вибір, Ви “послухаєте” кожен з запропонованих апаратів та оберете для себе той, що Вам найбільше сподобався!

– Чи потрібно поспішати з придбанням слухового апарату при поганому стані слуху? 

Людина з віком набуває захворювань, які можуть безпосередньо впливати на стан слуху. Отже, якщо людина погано чує, то з часом (як правило після 3-х років) мозок починає “забувати” звуки, а це призводить до втрати розбірливості мови! Якщо за допомогою слухового апарату можна компенсувати рівень втрати слуху, то відновити розбірливість мови – не можна! Це значить, якщо Ви не чуєте років 10 та більше і думаєте, що вдягнувши слуховий апарат повернете собі слух як у молодості, цього не відбудеться! Вдягнувши слуховий апарат після такого тривалого недочування, Ви будете чути звуки та мову, але розібрати що Ви чуєте буде дуже складно, а деколи неможливо! Якщо Ви погано чуєте – не зволікайте, зверніться до лікаря, та якщо Вам буде рекомендовано слуховий апарат – теж не зволікайте!

-На якому вусі потрібно носити слуховий апарат? 

Таке питання постає, якщо має місце втрата слуху на обидва вуха. В такому випадку ідеальним рішенням буде вдягнути слухові апарати на обидва вуха, але якщо фінансова складова не дозволяє відразу поставити два слухових апарата, то слуховий апарат вдягається на вухо що краще чує!

-Чи відразу я, вдягнувши слуховий апарат, почну чути як здоровим вухом? 

Зміни на краще, ви відчуєте відразу, але для повної адаптації органів слуху до слухового апарату потрібен час. Для кожного він індивідуальний, саме тому видаються рекомендації по звиканню, а в окремих випадках можуть знадобитись заняття з сурдопедагогом.

-Чому мій слуховий апарат свистить? 

Свист слухового апарату свідчить не про його поломку, а навпаки про його роботу! Свист є наслідком того, що слуховий апарат “чує” сам себе, тобто чутливий мікрофон уловлює звук підсиленний апаратом, та знову його підсилює в циклі. Щоб цього не відбувалось, необхідно щільне прилягання корпусу апарату до слухового проходу(у випадку внутрішньоканального апарату), або за допомогою індивідуальної вкладинки.

-Чи буде мій слуховий апарат дуже помітним для оточуючих?

Насправді, слуховий апарат майже не привертає уваги оточуючих, набагато більше привертає увагу постійне перепитування, необхідність кричати, щоб тебе почули. Це часто дратує оточуючих. Слуховий апарат дозволяє комфортно та повноцінно почувати себе у різному звуковому оточенні.

-Чи можу я придбати слуховий апарат без присутності людини якій він потрібен?

Враховуючи специфіку підбору та налаштування слухового апарату, цього робити не можна! Навіть наявність у Вас аудіограми, не дозволяє  якісно виконати налаштування, не спираючись на відчуття пацієнта! Отже таке “протезування” є неприпустимим з точки зору якісного та відповідального слухопротезування!

Для випадків коли немає можливості привести людину до спеціаліста, у Львівському центрі корекції слуху “ProСлух” є послуга виклику спеціаліста додому.

 

Бережіть своє здоров’я та вчасно звертайтесь до фахівців!

З повагою Львівський центр корекції слуху “ProСлух”

 

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×