Вибір слухового апарату

Вибір слухового апарату

Технічний прогрес не стоїть на місці, з кожним роком можливості та асортимент слухових апаратів розширюється. Але не зважаючи на усі досягнення техніки, при виборі та придбанні слухового апарату неможливо обійтись без спеціаліста зі слухопротезування. Саме від нього залежить правильність вибору, результат і як наслідок, задоволенність пацієнта від придбання та користувння слуховим апаратом.Exélia™-Ear-Piece-Choices-(

Сьогодні на ринку України представлена велика кількість слухових апаратів від різних виробників. Людині, яка вперше зіткнулась з проблемою вибору слухового апарату досить важко самостійно розібратись, чим одні слухові апарати відрізняються від інших, які технічні характеристики мають, які властивості їм притаманні. Які мають функції та можливості, та на які потрібно звернути увагу людині з вадами слуху в першу чергу.

Слухові апарати поділяються на цифрові та аналогові. Оскільки аналогові апарати, по своїм можливостям значно поступаються цифровим, то усі провідні виробники слухових апаратів відмовились від їх виробництва на користь цифрових слухових апаратів. В свою чергу, цифровий слуховий апарат, акустичний сигнал прийнятий мікрофоном, перетворює у цифровий код, який змінюється в залежності від заданих параметрів, та перетворюється на виході в аналоговий сигнал, ще відтворюється телефоном слухового апарату. Цифрові апарати дозволяють більш глибоко та якісно обробляти звук, та є більш сучасними.

Конструктивно слухові апарати поділяються на кишенькові, завушні, внутрішньовушні, та у оправі окулярів.

Кишенькові слухові апарати виглядають як коробочка з вбудованим микрофоном, підсилювачем , елементами живлення та панеллю керування. Кишеньковий слуховий апарат розташовують у кишені, або кріплять до пояса. Телефон, через який відтворюється звук, підключається за допомогою дротів та розташовується у вусі. Такі апарати використовували колись для людей що мало рухаються, або людей з обмеженими можливостями. Також існуюсть кишенькові слухові апарати з кістковим вібратором, їх застосовують для компенсації втрати слуху якщо має місце захворювання зовнішнього слухового проходу, коли неможливо скористатись повітряною передачею звуку. Також, як конструктивний різновид слухових апаратів з кістковим вібратором є слуховий апарат в оправі окулярів, коли в дужки вмонтовуються кісткові вібратори, що притискаються оправою за вухами пацієнта, електронна частина, мікрофони та регулятори, також розміщені в оправі.

Внутрішньовушні слухові апарати розташовуються у слуховому проході. Корпус внутрішньовушного апарату виготовлений по формі слухового проходу вушної раковини. Такі апарати мають широке розповсюдження, особливо внутрішньоканальні (СІС), які повністю розташовуються в слуховому проході, та майже непомітні. Але СІС апарати використовують лише для компенсації середніх втрат слуху. Більше не дозволяє як потужність телефону, так і ризик виникнення зворотнього зв’язку (свист апарату). Також як різновид використовують канальні слухові апарати, а також конструкції з повною та неповною раковиною. Варіант виконання обирається спеціалістом разом з пацієнтом, він залежить від геометричних розмірів та величини втрати слуху.

Завушні апарати ВТЕ ( від англійської behind the ear) на сьогоднішній день є одними з найрозповсюджених. Конструкція завушного слухового апарату є однією з найнадійніших та перевіриних часом. Через це вона дуже популярна. Завушні слухові апарати можна використовувати як для невеликих, так і для глибоких втрат слуху. Розташовуються вони за вухом, підсиленний звук по спеціальному звуководу потрапляє в зовнішній слуховий прохід.

zaushnie

На теперішній час існує три основних види завушних апаратів, ВТЕ та microBTE, апарати для відкритого протезування OpenFit та апарати RIC (коли ресивер розташований у вушному каналі). RIC – це завушні апарати де телефон (звуковипромінювач) розташований у зовнішньому слуховому проході. Така конструкція отримала широке використання через отримання необхідної акустичної ефективності та косметичного ефекту. Крім вище перерахованого, слухові апарати розрізняють по потужності, тобто по степені компенсації втрати слуху, що вони здатні компенсувати. Як наслідок, при збільшенні потужності апарату, збільшуються його геометричні розміри.

Технічні характеристики слухового апарата показують наскільки він буде ефективний для пацієнта. Одними з основних технічних характеристик слухового апарату є:

  • Кількість каналів обробки звуку (на скільки частин поділений частотний діапазон        апарату, в яких акустичні параметри можна змінювати незалежно);
  • Наявність системи шумопригнічення (чи може слуховий апарат придушувати сигнали відмінні від людської мови, що заважають пацієнту);
  • Наявність системи розпізнання та виділення мови;
  • Система скерованості мікрофонів (дозволяє змінювати направленість мікрофонів в сторону співрозмовника що говорить до пацієнта);
  • Система придушення зворотнього зв’язку (свист, що видає слуховий апарат в наслідок акустичного самозбудження від близького розташування мікрофона та телефона (випромінювач звуку);
  • Наявність різних програм, що дозволяють комфортно почуватись в різних акустичних ситуаціях (вдома, на вулиці, у натовпі людей)
  • Наявність частотної компресії (дозволяє пересувати нечутні гармоніки в діапазон в якому пацієнт чує)
  • Можливість підключення допоміжних пристроїв, та наявність додаткових функцій

Бережіть своє здоровья та вчасно звертайтесь до фахівців зі слухопротезування. Своєчасне якісне слухопротезування дозволить Вам почуватися повноцінно, бути активним, бадьорим та в гарному настрої.

 

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×