Як правильно чистити вуха

Як правильно чистити вуха

Як правильно чистити вуха.

Всі ми з дитинства знаємо про те, що під час купання необхідно мити не тільки обличчя і шию, але і вуха. Однак останні дослідження в області медицини показують, що такий варіант особистої гігієни загрожує вельми неприємними наслідками. Вся справа в тому, що вода разом з мильною піною, потрапляючи у вушну раковину, може викликати серйозний запальний процес. В результаті існує ризик часткової або повної втрати слуху, відновити який сьогодні можна лише за допомогою спеціальних апаратів.

Чистимо вуха правильно.

Щоб уникнути подібних проблем, слід знати, як правильно потрібно чистити вуха, і чому для цих цілей ні в якому разі не можна використовувати звичайну воду. Почнемо з того, що у воді з-під крана присутні бактерії, які здатні викликати різні захворювання, включаючи гнійний отит. Прикладів тому — безліч, адже саме після потрапляння води у вушну раковину у 99% пацієнтів, що скаржаться на отит, розвивається запальний процес. Тому не варто добровільно піддавати себе подібної небезпеки. Набагато простіше в такій ситуації скористатися спеціальними ватяними паличками, які призначені для таких цілей.
Багато хто помилково вважає, що чистка вух полягає в тому, щоб видалити з них максимальну кількість так званої сірки — спеціальної змазки, яка виробляється особливими залозами. Однак робити цього як раз таки і не варто, тому що саме сірка захищає органи слуху від всіляких мікробів, будучи своєрідним знезаражувальним фільтром. Якщо її повністю видалити, то ризик підхопити вушну інфекцію значно зростає. Це — ще одна причина, по якій мити вуха з милом не рекомендується.
Втім, за допомогою ватних паличок видаляти сірку з вух також не варто. Вони придатні лише для того, щоб очистити саму вушну раковину, яка забруднюється природним шляхом. Для цих цілей краще всього придбати в аптеці спеціальний засіб для чищення вух. Однак якщо його немає під рукою, то ватяну паличку можна змочити в перекису водню або медичному спирті. Що стосується чищення слухового проходу, то ватяну паличку для цих цілей використовувати не рекомендується. Адже досить зробити один ніяковий рух, щоб пошкодити барабанну перетинку, або заштовхнути сірку в середину, спричинивши утворення корку з сірки. Для чищення підійдуть невеликі ватні кульки, які необхідно змочити в рідини для чищення вух або ж перекису, після чого акуратно ввести в слуховий прохід і залишити на 20-30 хвилин. Якщо в Вас періодично виникають больові відчуття в області вушної раковини або ж регулярно застуживаете вуха, то в цьому випадку ватні кульки варто змочити спиртом. Закладати їх потрібно у вуха перед сном і залишати до ранку, щоб домогтися зігріваючого ефекту.

Поділитися:
Написати нам

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Записатися на консультацію

 

[contact-form-7 404 "Not Found"]
×