Догляд та експлуатація внутрішньовушних слухових апаратів залежно від пори року
Слуховий апарат є доволі скадним та дорогим електронним пристроем, який вимагає дбайливого ставлення. Завдяки сучасній цифровій технології сьогодні стало можливим розробити та виговити невеликі внутрішньовушні слухові апарати.
Внутрішньовушні слухові апарати бувають кількох типів :
Внутрішньоканальній невидимий слуховий апарат IIC (Invisible In The Channel) – самий мініатюрний слуховий апарат, що розташовується глибоко в слуховому каналі, корпус слухового апарату виготовляється індивідуально.
Розраховані на легкі та середні втрати слуху.
Внутрішньовушний глибоко канальний слуховий апарат CIC (Completely in the canal) – найбільш розповсюджений тип внутрішньовушних слухових апаратів, корпус виготовляється індивідуально та розміщується повністю в зовнішній частині слухового каналу. Розраховані такі слухові апарати на легкі, середні та частково великі втрати слуху.
Внутрішньоканальний слуховий апарат ITС (In the canal) – корпус слухового апарата виготовляється індивідуально, та розташовується частково у слуховому каналі, та частково у вушній раковині. Деякі моделі цих слухових апаратів можуть мати на корпусі регулятор гучності.
Внутриушные слуховые аппараты ITE ( In-the-ear) – поділяються на два типи:
- Внутрішньовушні слухові апарати що займають усю вушну раковину
- Внутрішньовушні слухові апарати що займають частково вушну раковину
Корпус слухового апарату виготовляється індивідуально. Розраховані на середні та великі втрати слуху. Деякі моделі цих слухових апаратів також можуть мати на корпусі регулятор гучності.
Догляд та експлуатація вище перерахованих типів слухових апаратів є однакова. Полягає у своєчасній заміні сірчаних фільтрів на корпусі апарату по мірі їх забруднення та обов’язковому просушуванні слухових апаратів, особливо літом та у дощову погоду у людей що мають підвищене потовиділення, або за умов праці у підвищеній вологості навколишнього середовища.
Для того, щоб слуховий апарат міг Вам прослужити довгі роки, необхідно його чистити та доглядати, для уникнення можливих поломок. При дбайливому догляді забезпечується оптимальна функціональність та суттєво подовжується термін служби слухового апарату. Поводьтесь дбайливо з слуховим апаратом, оберігайте його від ударів та падінь. Заміну батарейки виконуйте над столом, або над килимом, щоб слуховий апарат не пошкодився при падінні.
Коли Ви не користуєтесь слуховим апаратом, вимикайте його, виймайте батарейку, та кладіть його у спеціальний футляр або в осушуючий бокс.
Користуйтесь батарейками, що призначені саме для слухових апаратів! Тримайте апарат подалі від дітей та тварин. Уникайте впливу високих температур або вологості. Завжди знімайте апарат перед тим як йти в басейн або душ, коли користуєтесь феном, лаком для волосся, процедурами (магнітне, або рентгенівське опромінення).
Чистка слухового апарата
Ніколи не використовуйте воду або інші рідини для чистки слухового апарату, незалежно від моделі апарату. Протирайте слуховий апарат м’якою, сухою тканиною. Для чистки отвору виходу звуку, мікрофонного та вентиляційного отворів, використовуйте спеціальну щіточку.
Через природне накопичення вушної сірки, яка може забитись у технологічні отвори, внутрішньовушні слухові апарати вимагають більш частої чистки ніж завушні моделі. Після виймання слухового апарату з вуха, перевіряйте, чи не потрапив на нього бруд або вушна сірка.
Отвір виходу звуку
Якщо навколо отвору виходу звуку слухового апарату накопичилась вушна сірка, видаліть її за допомогою м’якої, сухої тканини або щіточки. Вушну сірку буде легше видалити, якщо їй дати висохнути протягом ночі.
Вентиляційний отвір
Вентиляційний отвір розташований поруч з отвором виходу звуку слухового апарата. Чистка відбувається за допомогою спеціальної щіточки, або інструменту що має довгий, тоненький кінчик. Вставте тоненький кінчик інструменту зі сторони батарейного відсіку, та виконайте чистку вентиляційного отвору, пропустивши тоненький кінчик через всю його довжину як показано на малюнку.
Увага: Не вставляйте сторонні предмети у отвір виходу звуку слухового апарата!
Сірчаний фільтр
Сірчаний фільтр знаходиться у отворі виходу звуку слухового апарата. Його заміну переважно виконує сам користувач слухового апарата. Сірчаний фільтр захищає звуковий отвір від накопичення у ньому бруду та вушної сірки. Дуже важливо регулярно чистити бруд та вушну сірку, що накопичилась навколо нього. Для цього використовуйте м’яку, суху тканину або щіточку. В кожної людини, виділення вушної сірки відбувається по різному, та носить індивідуальний характер, тому одній людині доводиться частіше робити заміну фільтра ніж іншій.
Якщо Ваш слуховий апарат працює не на повну потужність, або дає спотворений звук, або взагалі мовчить, зверніться до свого спеціаліста по слуховим апаратам.
Якщо у Вас виникли додаткові запитання, ми будемо раді на них відповісти за телефонами:
(032) 238-12-04, (098) 430-14-16, (066) 093-85-06, (063) 439-87-06
Або можете завітати до нас особисто:
м.Львів вул.Шептицьких, 16
Львівський центр корекції слуху “ProСлух”